Soffa sannolikt Bröderna Andersson

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFFA, 1900-talets andra hälft, sannolikt Bröderna Andersson, ben i betsad bok, stoppad stomme klädd i textil "Lotus", formgivet av GP & J Baker, djuphäftad rygg samt. med 2 nackkuddar i dito textil, sitthöjd ca 45 cm, bredd ca 154 cm

Bruksslitage

677300

2019-09-13