Bisqui flickdocka

Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka
Bisqui flickdocka

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BISQUI FLICKDOCKA, 1910-20-tal, huvudet märkt "320-6 dep", öppen mun med tänder, bruna blundögon, hål för örhängen, grop i hakan, blond mohairperuk, kulledad kropp i trä och massa, klädd i sjömansinspirerad dress, strumpor och skor, längd ca 39 cm
PROVENIENS: Stopalo

Kroppen med smärre slitage, ett finger skadat

677330

2019-10-26