Matsalsbord senempire
Klubbat för:
8 400 SEK
6 000 SEK
MATSALSBORD, fanerat med mahogny, 1800-talets mitt, senempire, sargen med dekor av pärlstav, svarvade ben med kannelyr, på hjultrissor, utdragbart, höjd ca 76, diameter ca 149 cm
Repor, slitage, bordet kan bli ca 5 m i utdrag, iläggsskivor saknas
677577
2019-09-19