Större tekanna och fat Kina samtida (1980-tal)
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNA, FAT, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-talets slut, dekor i underglasyrblått, krackelyr, detaljer i metall, botten med sex karaktärers märke, höjd ca 34, diameter 39 cm
Not old, copies, 1980s, cracks
677582
2019-09-16