Parti silver

 Parti silver
 Parti silver
 Parti silver
 Parti silver
 Parti silver
 Parti silver
 Parti silver
 Parti silver
 Parti silver
 Parti silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVER, 9 dlr, bestående av: soppslev med svarvat skaft, otydliga stämplar 1834, tesil, otydliga stämplar, 3 borstar, bl.a Anders Lundqvist, Stockholm, mestadels omkring mitten av 1800-talet, sockertång, GAB, 1914, skrapa, svenska importstämplar, 1 skål, CG Hallberg 1927, litet fat, otydliga stämplar, liten pokal, otydliga stämplar, Ryssland, liten ljussax i nysilver, total vikt exklusive pokal, soppslev, ljussax, tesil samt borstar ca 358 g

Åldersrelaterat slitage,

677669

2019-09-16