Ampel

Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel
Ampel

Klubbat för:

1 900 SEK

1 500 SEK

AMPEL, tidigt 1900-tal, för ett ljus, kupa i frostat glas med målad dekor i relief i form av fåglar och blommor, hiss och nedre avslut i mässing, höjd ca 71, största diameter 21 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

677706

2019-09-16