Fotogenlampa
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, elektrifierad, stomme i bronserad zink samt porslin med floral dekor, kupa i frostat och bemålat glas med floral dekor, höjd ca 62 cm
Kupan möjligen ej original, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej
677710
2019-09-16