Karmstolar blandstil
Vollendet
2019-09-16
677718
| Höchstes Gebot | 1 000 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets första kvartal, blandstil med inslag av Karl-Johan och Jugend, stomme fanerad i mahogny med skuren dekor, stoppade sitsar klädda i randig ulltextil, sitthöjd ca 48 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage