Tumlare 3 st silver

Tumlare 3 st silver
Tumlare 3 st silver
Tumlare 3 st silver
Tumlare 3 st silver
Tumlare 3 st silver
Tumlare 3 st silver
Tumlare 3 st silver
Tumlare 3 st silver

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LARS LÖFGREN (1797-1853), Hudiksvall, samt C F SESEMAN (1781-1819), Arboga, tumlare, 3 st., silver, invändigt förgyllda, dekor med gravyr, samtliga stämplade, höjd ca 3 cm, diameter ca 5-6 cm, total vikt ca 32 g

Lagningar och bucklor

677767

2019-09-16