Salsskåp 1700-tal
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SALSSKÅP, 1700-tal, rokoko, fanerat i alm, valnöt och rot, inredd med hyllplan samt skedhylla, underdel med lådor, draghandtag med förgyllda beslag, svängda fötter, höjd 235 cm, 150x51 cm
slitage, sprickor, invändigt avskrapad färg på överdel, fanérbortfall, listbiter på krön saknas
677853
2019-09-24