Illum Wikkelsö loungegrupp
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 500 SEK
ILLUM WIKKELSÖ, möbelgrupp, CFC Silkeborg, Danmark, 1960-/70-tal, 3 dlr bestående av fåtölj, soffbord samt. fotpall, hexagonala stommar i lackerad plywood, stoppade plymåer klädda i brun textil, bordet med skiva i akrylplast, sitthöjd 38 cm, bordets höjd ca 40 cm, yttermått ca 66x58 cm
Bruksslitage, de bärande läderbanden under plympåerna uttorkade, SAV rekommenderar att dessa renoveras/byts ut
677876
2019-09-17