Nysilver jardinjär
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WÜRTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, jardinjär, omkring år 1900, jugend, Tyskland, nysilver med insats i klar glasmassa, relief dekor av klassiskt slagfält, inskription, höjd ca 19.5 cm, längd ca 46 cm
Glasinsatsen med några nagg vid hörnen, ställivs förlust av försilvring, slitage
677987
2019-09-17