Esther Salmson teckning

Esther Salmson teckning
Esther Salmson teckning
Esther Salmson teckning
Esther Salmson teckning
Esther Salmson teckning
Esther Salmson teckning

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ESTHER SALMSON (1877-1966): (4) teckningar, motiv med flicka gående på byväg, signerad, porträtt av pojke i mössa, signerad Arild juli 1897 (samt svårläst text), flicka som sitter med knäppta händer, signerad samt daterad Arild 15/7 97, pojke signerad samt daterad 22/7 97, svart, vit och rödkrita, storlek ca 63x48

Hål efter stift, veck, fläckar, gulnader och slitage

678263

2019-09-17