Tallrikar Kina 1700-tal Clobbered
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, sen Qianlong (1736-1795), "Clobbered", dekor av strödda blommor i underglasyrblått, under 1800-talet dekorerade i emaljfärg och järnoxid av oxar i hage (troligen England), diameter ca 24 cm
Nagg
678347
2019-09-19