Tallrikar Kina 1700-tal Clobbered

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, sen Qianlong (1736-1795), "Clobbered", dekor av strödda blommor i underglasyrblått, under 1800-talet dekorerade i emaljfärg och järnoxid av oxar i hage (troligen England), diameter ca 24 cm

Nagg

678347

2019-09-19