Matbord 1800-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt, svarvade ben, fanerad med björk, svartmålad skiva, 3 iläggskivor vardera 58, höjd ca 76, diameter 119 cm, totallängd ca 290 cm
Slitage, senare målade skivor
678494
2019-09-19