Matbord 1800-tal

Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal
Matbord 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATBORD, senempire, 1800-talets mitt, svarvade ben, fanerad med björk, svartmålad skiva, 3 iläggskivor vardera 58, höjd ca 76, diameter 119 cm, totallängd ca 290 cm

Slitage, senare målade skivor

678494

2019-09-19