Tillbaka till katalog
Ikea Ekolsund bokhylla
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Beskrivning
IKEA, "Ekolsund", bokhylla, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, grålackerad, brännmärkt, bredd 100 cm, djup 27 cm, höjd 223 cm.
HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål
Konditionsrapport
Bruksslitage.
Auktionsnummer:
678629
Datum:
2019-09-26