Los Angeles kartor 1900-talets mitt

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LOS ANGELES, topografiska kartor, (4 st), "Blackburn´s of Los Angeles and Orange Counties", 1947, ca 70x78 cm, "Los Angelse County, California", märkt edition of 1928 (senare tryck, 1940-tal?), ca 51x43 cm, "Los Angeles County Califonia", edition of 1937, reprinted 1942, ca 52x44,5 cm, "State of California, County of Los Angeles", edition of 1928, reprinted 1948, ca 53x43,5 cm

Oramade, hanteringsveck, skador

678715

2019-09-22