Blunderbuss

Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss

Klubbat för:

4 800 SEK

1 500 SEK

BLUNDERBUSS, sannolikt brittisk, slaglås ändrat från flintlås, pipa med oktagonalt kammarstycke, helstock med nästkuren kolvhals, kolvlåda, låsblecket märkt GR under krona, längd ca 65 cm

Omfattande slitage, rost och skador, laddstake och beslag till pipkil skanas, låset håller spänn

678718

2019-09-21