Huggare
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HUGGARE, spansk, 1800-talets mitt, för artilleriet, mässingfäste med dekor av granat samt kanonkulor, klingan märkt Ano de 1853, läderbalja med två beslag i mässing, längd ca 56 cm
Baljans doppsko med bucklor
678737
2019-09-21