Bordsuppsatser brons 1800-tal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUPPSATSER, 1 par, brons, delvis förgylld, 1800-talets första hälft, senempire, dekor av stiliserad palmettbård, tre ben i form av akantusslinga, höjd ca 20 cm
Skålar saknas, en skruv saknas, slitage
678761
2019-09-22