Bordsuppsatser brons 1800-tal

Bordsuppsatser brons 1800-tal
Bordsuppsatser brons 1800-tal
Bordsuppsatser brons 1800-tal
Bordsuppsatser brons 1800-tal
Bordsuppsatser brons 1800-tal
Bordsuppsatser brons 1800-tal
Bordsuppsatser brons 1800-tal
Bordsuppsatser brons 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUPPSATSER, 1 par, brons, delvis förgylld, 1800-talets första hälft, senempire, dekor av stiliserad palmettbård, tre ben i form av akantusslinga, höjd ca 20 cm

Skålar saknas, en skruv saknas, slitage

678761

2019-09-22