Stolar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st., fällbara, "Elitstolen", Hjortsbergs snickeri & möbelindustri, stämplade, 1900-talets andra hälft, mörkbetsad bok, sitthöjd ca 47 cm
En sits med avbrutet hörn, en med grovt hörnslitage, bruks och åldersrelaterat slitage
678795
2019-09-18