Sekretär i gustaviansk stil

Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

400 EUR

SEKRETÄR, gustaviansk stil, omkring år 1900, fanerad med mahogny, nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. tre lådor under skrivklaff, beslag av mässing, bredd 83. djup 46cm, höjd 133,5 cm, en nyckel finns

Smärre slitage, flertalet nagg

678827

2019-09-19