Sven Palmqvist Fuga skålar Orrefors

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEN PALMQVIST, "Fuga", skålar, ishink, 14 dlr., klar samt färgad glasmassa, Orrefors, 1960-tal, höjd ca 4-11, diameter 5,5-19 cm

Smärre slitage

679006

2019-09-20