Marie Åkerlund konstglas

Marie Åkerlund konstglas
Marie Åkerlund konstglas
Marie Åkerlund konstglas
Marie Åkerlund konstglas
Marie Åkerlund konstglas
Marie Åkerlund konstglas
Marie Åkerlund konstglas
Marie Åkerlund konstglas
Marie Åkerlund konstglas
Marie Åkerlund konstglas

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MARIE ÅKERLUND, "Skogens Rå", vas, Reijmyre, överfångsglas i blått, med slipad dekor föreställande skogsrå, signerad undertill, daterad 2019, numrerad 5/49, höjd ca 28 cm

Ingår i tema-auktion "Samtida Konstglas"

679109

2019-09-19