Supkoppar 3 st silver 1800-tal
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SUPKOPPAR, 3 st., silver, samtliga Stockholm, en av Adolf Zethelius 1826, en av Carl Magnus Ryberg 1815, en av Joachim Flodin 1820, närmast cylindriska, C-formad hänkel, höjd 6, 4,5 resp. 5 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Smärre bucklor, den sistnämnda med initialer på livet
679141
2019-09-29