Supkoppar 3 st silver 1800-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

2 000 SEK

SUPKOPPAR, 3 st., silver, samtliga Stockholm, en av Adolf Zethelius 1826, en av Carl Magnus Ryberg 1815, en av Joachim Flodin 1820, närmast cylindriska, C-formad hänkel, höjd 6, 4,5 resp. 5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Smärre bucklor, den sistnämnda med initialer på livet

679141

2019-09-29