Råttsvansskedar 2 st silver London

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÅTTSVANSSKEDAR, 2 st., silver, en av Thomas Allen, London 1690 och en av oidentifierad mästare, London omkring 1700, flikig skaftavslutning, längd 20,2 resp. 19,5 cm, vikt 55 resp 49 g

PROVENIENS: Tore Wretman

Smärre bucklor och repor, slitage obet. bristning

679143

2019-09-29