Råttsvansskedar 2 st silver London
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÅTTSVANSSKEDAR, 2 st., silver, en av Thomas Allen, London 1690 och en av oidentifierad mästare, London omkring 1700, flikig skaftavslutning, längd 20,2 resp. 19,5 cm, vikt 55 resp 49 g
PROVENIENS: Tore Wretman
Smärre bucklor och repor, slitage obet. bristning
679143
2019-09-29