Flora Danica Kunglig Dansk
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", tallrik, gallerskål, porslin, Danmark, polykromt bemålad, brätte med förgyllda kantränder, märkt Royal Copenhagen samt 3554, resp 3534 diameter 22,5 resp 23, skålens höjd 9 cm
Nagg på tallrikens brätte, gallerskål med nagg på ströblommorna
679225
2019-09-19