Flora Danica Kunglig Dansk

Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk
Flora Danica Kunglig Dansk

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", tallrik, gallerskål, porslin, Danmark, polykromt bemålad, brätte med förgyllda kantränder, märkt Royal Copenhagen samt 3554, resp 3534 diameter 22,5 resp 23, skålens höjd 9 cm

Nagg på tallrikens brätte, gallerskål med nagg på ströblommorna

679225

2019-09-19