Roberto Matta färgetsning

Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROBERTO SEBASTIEN MATTA (1911-2002): "S´ytoplanent", ur mappen Les Transesports, 1977, signerad och numrerad 30/100, färgetsning tryckt på Arches papper, Editerade av Georges Visat, Paris, bildmått ca 27x37cm, oramad

LITTERATUR: Ferrari 177

679310

2019-09-26