Ljuskrona Orrefors
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, Venetiansk stil, 1900-tal, glasklädd stomme med sex svängda ljusarmar, dekor av blommor och blad, diameter ca 47 cm, höjd ca 67 cm.
Två skadade dekordelar medföljer, dekordelar saknas, slitage, ej funktionstestad.
679515
2019-09-27