Ljuskrona Orrefors

Ljuskrona Orrefors
Ljuskrona Orrefors
Ljuskrona Orrefors
Ljuskrona Orrefors
Ljuskrona Orrefors
Ljuskrona Orrefors

Klubbat för:

300 SEK

1 500 SEK

LJUSKRONA, Venetiansk stil, 1900-tal, glasklädd stomme med sex svängda ljusarmar, dekor av blommor och blad, diameter ca 47 cm, höjd ca 67 cm.

Två skadade dekordelar medföljer, dekordelar saknas, slitage, ej funktionstestad.

679515

2019-09-27