Kalvolan kanto av Tapio Wirkkala
Klubbat för:
320 EUR
Utropspris
200 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3241 "Kalvolan kanto" (Stubbe), signerad Tapio Wirkkala -56, lätt gråtonad glasmassa, höjd 18 cm, diameter 19,5 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Ingår i temaauktionen Nordisk design
679603
2019-09-19