Carl Malmsten fåtölj

Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj
Carl Malmsten fåtölj

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CARL MALMSTEN, ´´Patron" fåtölj, 1900-talets andra hälft, klädd i ljusblå ull, på betsat bok ben, med avtagbar näckkudde, etikettmärkta O.H. Sjögren, sitthöjd ca 42 cm

Ställvis missfärgningar, slitage

679619

2019-09-22