Einar Nerman Paris
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EINAR NERMAN (1888-1983): (5) Konstnärsvänner: Arthur Percy (2, Carl Arthur Carlsson-Percy), Carl Ryd, William Nording, Sigurd Jungstedt, signerade, delvis daterade
07-09 blyerts, ca 17x13 - 27x21 cm
PROVENIENS:
Konstnärens familj
Uppklistrade, gulnader
679695
2019-09-28