Einar Nerman

Einar Nerman
Einar Nerman
Einar Nerman
Einar Nerman
Einar Nerman
Einar Nerman

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EINAR NERMAN (1888-1983): (2) Konstnärsvänner: Anna Sahlström och Terese Persson, 1 signerad och daterad Einar Nerman Paris 1910, blyerts samt akvarell, ca 24x31 resp ca 25x20 cm,

PROVENIENS:
Konstnärens familj

679703

2019-09-28