Golvur 1800-tal
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 200 SEK
GOLVUR, urfodral i rokokostil, 1800-tal, urverk med 2 lod, pendel och vevnyckel, H ca 212 cm
Skador: Renoverat fodral, senare bemålning, urtavla senare bemålat, 1 lod med avslagen krok, defekta lodlinor, vi ansvarar ej för urets funktion
679784
2019-09-23