Dryckeskanna barockstil silver
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
DRYCKESKANNA, silver, barockstil, omkring sekelskiftet 1900, rik dekor i relief av Dionysos och menaderna, invändigt förgylld, höjd 21,5 cm, vikt 577 g
Mindre lagningar vid hänkelns fästen i övrigt sedvanligt slitage.
679910
2019-10-06