Dryckeskanna barockstil silver

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

DRYCKESKANNA, silver, barockstil, omkring sekelskiftet 1900, rik dekor i relief av Dionysos och menaderna, invändigt förgylld, höjd 21,5 cm, vikt 577 g

Mindre lagningar vid hänkelns fästen i övrigt sedvanligt slitage.

679910

2019-10-06