Takplafond
2019-09-24
679936
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TAKPLAFOND, 1930-tal, mittdel i brons, skärm i delvis frostat glas, 6 droppformade gulfärgade glashängen 3 ljuspunkter, höjd ca 30, diameter 58 cm
Ett matt område på den frostade ytan, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej