Stor skål Stig Lindberg

Stor skål Stig Lindberg
Stor skål Stig Lindberg
Stor skål Stig Lindberg
Stor skål Stig Lindberg
Stor skål Stig Lindberg
Stor skål Stig Lindberg
Stor skål Stig Lindberg
Stor skål Stig Lindberg
Stor skål Stig Lindberg
Stor skål Stig Lindberg

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), skål, Gustavsberg studio 1940-/50-tal, fajans, lövformad, handmålad dekor av blad och slingor i grönt, gult, blått och svart, signerad Gustavsberg studio SWEDEN 3 och målarsignatur för Ava Köhlin, höjd 14,5, längd 25, bredd 25 cm

Obetydlig glasyrnagg/glasyrmista på spetsen

679962

2019-09-22