Kista 1800-tal Syrien intarsia i pärlemor
Klubbat för:
4 800 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
KISTA, 1800-tal, troligen Syrien, valnöt, skuret trä, rik intarsiadekor med pärlemor, höjd 107, 59x145 cm
Exportintyg från Spanien medföljer
Proveniens: inköpt på auktionshuset Balclis Barcelona Spanien
Kuntoraportti
Omarbetad, skador
680064
Päivämäärä:
2019-09-22