Kista 1800-tal Syrien intarsia i pärlemor

Klubbat för:

4 800 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

KISTA, 1800-tal, troligen Syrien, valnöt, skuret trä, rik intarsiadekor med pärlemor, höjd 107, 59x145 cm
Exportintyg från Spanien medföljer

Proveniens: inköpt på auktionshuset Balclis Barcelona Spanien

Kuntoraportti

Omarbetad, skador

680064

Päivämäärä:

2019-09-22