Dansk biografisk lexikon
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 200 SEK
DANSK BIOGRAFISK LEXIKON (19) tillige omfattende Norge for tidsrummet 1537-1814. utgiven av C f Bricka 1897-1905, 19 vol, samtida hfrbd
Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"
Slitage, blekt, nagg, några blyertspåskrifter, ej genomgångna
680145
2019-09-27