Regementshistoria

Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria

Klubbat för:

1 500 SEK

2 500 SEK

REGEMENTSHISTORIA (11) Wilhelm Ridderstad, "Gula gardet", 1526-12903, bidrag till kongl svea lifgardes personhistoria, Stockholm 1903, samtida hfrbd, Kungl Svea lifgardes historia, biografier 1903-1908, Stockholm 1903, Folke Rudelius, Kalmar regementes personhistoria 1623-1927, första delen, Norrköping 1952, hft, Kungl Hälsinge regementes historia, Gävle 1968, samtida klotband, Kungl Kronobergs regemente under fyra sekel,1967, Dalregementets personhistoria, I-VI+ supplementband, 1984-2001, klotband,

Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"

Kalmar regementes persohistoria delvis lös i ryggen samt inplastad, slitage, uttorkat skinn, nagg, Gula brigaden med en lös plansch, ej genomgångna

680152

2019-09-27