Regements och krigshistoria

Regements och krigshistoria
Regements och krigshistoria
Regements och krigshistoria
Regements och krigshistoria
Regements och krigshistoria
Regements och krigshistoria
Regements och krigshistoria
Regements och krigshistoria

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

REGEMENTS och KRIGSHISTORIA (28), 1-4, 2001-2006, Kungl Jämtlands fältjägarregementes historia, 1966, medbundet i klotband, Bertil Steckzén, Västerbottens regementes officerare till år 1841, 1955, medbundet i klotband, C Hamnström Kungl Västernorrlands regemente, biografiska uppgifter...1965, klotband, Norrbottens och Västerbottens fotfolk, 1924, hft, Livgrenadjärregemtet i slutet av en epok, 2000, Ulf Sundberg, Svenska krig 1521-1814, 1998, Medeltida svenska krig, 1999, J G Wikander, Översikt över Sveriges krig under 1700-talet, 1922, Sveriges Landstorm, 1926 hft, C T Kocken, Från finska kriget 1741-1742, klotband, stadganden rörande rotehållaren wid indelta Infanteriregementerne, Stockholm 1844, hft, Kungl Hallands regemente 1902-1974, biografiska uppgifter, Folke Rudelius, Kalmar regementes personhistoria, med förf dedikation, Karl XIIs drabanter, 1910, samt ytterligare ett antal titlar

Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"

Rudelius saknar framsida, hft lösa i bindningen, nagg sprickor, slitage, påskrifter, ej genomgångna

680159

2019-09-27