Topografi
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAGNUS HÖJER, (12) Konungariket Sverige En topografisk-statistisk beskrifning med historiska anmärkningar. Del 1-4, Sthlm 1875-83, klotband, Historiskt-geografiskt och statitiskt lexikon, 1-8, den sista supplementband, 1862-, hfrbd, en i avvikande i färg
Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"
De hlfr band en med slitage och uttorkat skinn, blekta, nagg, ej genomgångna
680168
2019-09-27