Topografi

Topografi
Topografi
Topografi
Topografi

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MAGNUS HÖJER, (12) Konungariket Sverige En topografisk-statistisk beskrifning med historiska anmärkningar. Del 1-4, Sthlm 1875-83, klotband, Historiskt-geografiskt och statitiskt lexikon, 1-8, den sista supplementband, 1862-, hfrbd, en i avvikande i färg

Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"

De hlfr band en med slitage och uttorkat skinn, blekta, nagg, ej genomgångna

680168

2019-09-27