Regementshistoria

Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria
Regementshistoria

Klubbat för:

750 SEK

1 500 SEK

REGEMENTSHISTORIA (19) Carl Sjöström, 1-2, 1897 och 1904, Skånska nationen, hfrbd , Berg, von Konow, Vyer från hedar, moar och slätter, Arméns mötesplatser, 1996, Andra livgrenadjärregementet 1542-1927, biografiska anteckningar, 1941, hft Kongl Kronobergs regementes officerskår 1623-1896, hft, Svenska artillleriet förr och nu, 1944, klotband, Kongl Svea Livgardes historia del V, 1976, linneklotband, Kungl Smålands husarregementes historia, Kungl Västmnlands regementes historia I, samt ytterligare ett antal titlar

Dessa böcker ingår i temaauktionen "Från Rune Kjellanders bibiliotek"

Alla ej kompletta, flera hft i dåligt skick, någon lös rygg, slitage, veck, fläckar, ej genomgångna

680218

2019-09-27